mbpzhr 2018
valamobile
kek baneri
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Heronjtë Bekim Berisha, Bedri Shala, Elton Zherka dhe Permet Vula ranë që atdheu të jetojë i lirë
Kryeministri Haradinaj: Territoret dhe kufijtë e Kosovës nuk janë nën juridiksionin e kryetarit Thaçi

Haradinaj: Heronjtë Bekim Berisha, Bedri Shala, Elton Zherka dhe Permet Vula ranë që atdheu të jetojë i lirë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka kujtuar heronjtë Bekim Berisha, Bedri Shala, Elton Zherka dhe Permet Vula në 20 vjetorin e rënies së tyre. Ai ka thënë se ata ranë që atdheu të jetojë i lirë. “Me nderim i kujtojmë sot heronjtë Bekim Berisha – Abeja, Bedri Shala, Elton Zherka dhe Permet Vula, këta shqiptarë të mëdhenj që i dhanë drejtim historisë së re të Kosovës. Ata kanë rënë në fushë të nderit, 20 vjet më parë, që atdheu të jetojë i lirë. Këta heronj dhe sakrifica e tyre, janë dëshmi se sa e shtrenjtë është liria. Idetë e mëdha të atdheut dhe lirisë nuk vdesin kurrë!”, ka shkruar kryeministri.

Kontrolloni gjithashtu

Niveli i ndotjes së ajrit në Prishtinë vazhdon të mbetet në shkallë të njëjtë pavarësisht reshjeve të fundit të borës

Niveli i ndotjes së ajrit në Prishtinë vazhdon të mbetet në shkallë të njëjtë pavarësisht reshjeve të fundit të borës

Ajri nuk arrin të pastrohet pavarësisht reshjeve të borës së fundmi në kryeqytet. Niveli i ...