Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Së shpejti takohen komisionet për rishikimin e demarkacionit në drejtim të Kullës dhe Çakorrit
Haradinaj: Dorëheqja ime dëshmoi se demokracia është stabile dhe se në kohë krizash, vendimmarrja i kthehet sovranit

Haradinaj: Së shpejti takohen komisionet për rishikimin e demarkacionit në drejtim të Kullës dhe Çakorrit

Kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, ka thënë se Komisionet ndërshtetërore së shpejti takohen për rishikimin e demarkacionit në drejtim të Kullës dhe Çakorrit. “Për çështjen e rishikimit të Marrëveshjes për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, në raste të shumta, në mirëbesim të plotë, kam biseduar me homologun tim malazez, Dusko Markovic. Kosova dhe Mali i Zi janë gati të formojnë komisionet për rishikimin e demarkimit të kufirit në drejtim të Kullës dhe Çakorrit. Edhe gjatë Samitit të vendeve të Ballkanit Perëndimor në Poznan, me kryeministrin e Malit të Zi rikonfirmuam dakordimin që komisionet të fillojnë punën në afat optimal dhe që së shpejti të hapet një pikë kufitare në Çakorr dhe Kullë. E falënderoj homologun tim, Dusko Markovic, për qasjen konstruktive dhe vullnetin për fuqizimin e miqësisë dhe bashkëpunimit ndërmjet dy shteteve tona”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri Krasniqi inspekton operatorët ekonomik për të parë zbatueshmërinë e masave anti COVID-19

Ministri Krasniqi inspekton operatorët ekonomik për të parë zbatueshmërinë e masave anti COVID-19

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi së bashku me inspektorët e tregut ka nis ...