MIT
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Kontrata e secilit lider me popullin dhe shtetin, është kontratë me Kushtetutën dhe para çdo interesi personal
Haradinaj i përkujton 14-të ushtarët britanik të KFOR-it që kanë humbur jetën gjatë shërbimit në Kosovë

Haradinaj: Kontrata e secilit lider me popullin dhe shtetin, është kontratë me Kushtetutën dhe para çdo interesi personal

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, përmes rrjetit social, ka folur për kontratën me qytetarët e Kosovës, për të cilën ka thënë se është më e rëndësishme se intereset personale. “Si Kosovë, jemi përcaktuar që shtetin tonë ta ndërtojmë në demokraci dhe mbi bazën e vlerave euro-atlantike. Rrjedhimisht, kontrata e secilit lider me popullin dhe shtetin, është kontratë me Kushtetutën dhe ligjet. Këtë kontratë, e zbatojnë vetëm liderë dhe udhëheqës, të qëndrueshëm, të cilët para çdo interesi personal, e kanë parësor shtetin dhe qytetarin! Qëndrueshmëria e bazuar në të drejtën dhe konsistenca në politikbërje, e forcon integritetin dhe sovranitetin e Kosovës dhe e bënë ndryshimin. Nënshtrimi për interesa personale dhe grupore, kompromiset dhe politikat e paqëndrueshme, që bien ndesh me interesat vitale, nacionale dhe shtetërore, sjellin pasoja tragjike për vendin dhe të ardhmen tonë! Vetëm demokracia dhe vullneti i qytetarëve, mund dhe duhet ta sfidojë secilin liderë, duke ia përcaktuar të ardhmen politike”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, po merr pjesë në Forumin për Çështjet e Drejtësisë dhe Punëve të Brendshme në Shkup

Ministri Tahiri, po merr pjesë në Forumin për Çështjet e Drejtësisë dhe Punëve të Brendshme në Shkup

Ministri në detyrë i Drejtësisë, Abelard Tahiri, po merr pjesë në Forumin për Çështjet e ...