MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Kosova do të mbetet partner i besueshëm në rreshtin e Koalicionit Global Kundër Terrorizmit
Kryeministri Haradinaj: Nuk mund të mohohet se kemi gjendje të vështirë në sistemin e arsimit

Haradinaj: Kosova do të mbetet partner i besueshëm në rreshtin e Koalicionit Global Kundër Terrorizmit

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se vrasja e udhëheqësit të grupit militant të Shtetit Islamik Abu Bakr al-Baghdadi është moment historik drejt fitores ndaj terrorizmit. Haradinaj ka thënë se Kosova do të mbetet partner i besueshëm dhe qëndron e paluhatur në rreshtin e Koalicionit Global Kundër Terrorizmit, nën udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. “Operacioni i Ushtrisë Amerikane për vrasjen e udhëheqësit të grupit militant të Shtetit Islamik Abu Bakr al-Baghdadi është moment historik drejt fitores ndaj ISIS dhe terrorizmit. Kosova do të mbetet partner i besueshëm dhe qëndron e paluhatur në rreshtin e Koalicionit Global Kundër Terrorizmit, nën udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës”, ka shkruar Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

LDK dhe Vetëvendosje thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të ndërtohet

LDK dhe VV thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të bëhet

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë shprehur kundër ndërtimit që Autostradës së Dukagjinit. ...