Airport Adem Jashari
tv dielli
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Kosova është e gatshme ta ndihmojë Turqinë

Haradinaj: Kosova është e gatshme ta ndihmojë Turqinë

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka shkruar se institucionet e Kosovës janë të gatshme ta ndihmojë Turqinë dhe se populli i Kosovës bashkë ndjenë dhimbjen e popullit turk me pasojat nga tërmeti i fuqishëm që goditi vendin. “Me shqetësim mora lajmin për tërmetin që goditi qytetin Elazig të Turqisë. Shprehim ngushëllimet tona më të sinqerta ndaj shtetit turk, qytetarëve dhe familjeve të viktimave si dhe u dëshirojmë shërim të shpejtë të gjithë të lënduarve nga kjo ngjarje tragjike. Mendimet dhe lutjet e mia janë me të gjithë qytetarët atje. Institucionet e Kosovës janë të gatshme për ndihmat e nevojshme humanitare përfshirë edhe njësitë operacionale nga Forca e Sigurisë së Kosovës. Në këtë tragjedi Kosova qëndron pranë shtetit mik, Turqisë!, ka shkruar kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Qeveria e Kosovës bënë të ditur se sot do të mblidhet por nuk ka dhënë detaje për rendin e ditës

Qeveria e Kosovës bënë të ditur se sot do të mblidhet por nuk ka dhënë detaje për rendin e ditës

Përmes një njoftimi për media, Zyra e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, ka bërë të ...