KEK
Fillimi / Lajmet / I ftuar i radhës nga Gjykata Speciale kundër UÇK-së është ish deputeti, Emrush Xhemajli
Emrush Xhemajli

I ftuar i radhës nga Gjykata Speciale kundër UÇK-së është ish deputeti, Emrush Xhemajli

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Emrush Xhemajli ka njoftuar se është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale. Ai ka bërë të ditur se është i ftuat në cilësinë e dëshmitarit. Njoftoj opinionin publik se dje, 24 janar 2020, kam marrë ftesë me shkrim nga Zyra e Prokurorit të Specializuar për të shkuar në Hagë të Holandës në cilesinë e dëshmitarit. Çka mendoj unë për Dhomat e Specializuara dhe mënyrën e themelimit të tyre e kam thënë publikisht dhe nuk është rasti ta përsëris. Tani mund të them vetëm këtë: Ata deputetë/te të Republikës së shtetit tim që votuan gjykatë speciale, apostafat kundër UCK-së, do ta kenë njollë të zezë ndër breza, ka shkruar në mes tjerash ish deputeti, Emrush Xhemajli.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri i FSK-së, Anton Quni niset për vizitë zyrtare, në Turqi

Ministri i FSK-së, Anton Quni niset për vizitë zyrtare, në Turqi

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Anton Quni, me ftesë zyrtare të homologut të tij turk, ...