MIT KS
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Lajmi që procesi negociues është përmbyllur me dakordim nga LVV dhe LDK është veprim i duhur
Ramush Haradinaj

Haradinaj: Lajmi që procesi negociues është përmbyllur me dakordim nga LVV dhe LDK është veprim i duhur

Kryetari i AAK-së dhe njëheri kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë njoftimi se ecuria negociuese është përmbyllur me dakordim nga Vetëvendosje dhe LDK-së është veprim i duhur, që respekton rezultatin zgjedhor. “Lajmi që i gjithë procesi negociues është përmbyllur me dakordim nga LVV dhe LDK është veprim i duhur dhe konkretizimi i mirë, që respekton rezultatin zgjedhor. Tashmë është e domosdoshme të formohet qeveria sa më shpejtë. Kosovën e presin punë të mëdha dhe procese të rëndësishme, për të cilat duhet lidership, qëndrime konsistente dhe institucione kredibile dhe të qëndrueshme. Qëndroj i bindur se agonia e tejzgjatjes për ndarje të posteve është vetëm shpërfaqja e parë e mashtrimit të madh me të cilin do të identifikohet Albin Kurti si Kryeministër”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Gjendje alarmante në Brazil, mbi 33 mijë viktima nga koronavirusi

Mediet ndërkombëtare njoftojnë për gjendje alarmante në Brazil për shkak të koronavirusit. Gazeta “The Guardian” ...