akp deri me 23 janar
valamobile
mbpzhr 2018
kek baner i ri
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Ne po vendosim në vend një të drejtë të natyrshme, zotohemi të shikojmë përpara në paqe
Haradinaj: Ne po vendosim në vend një të drejtë të natyrshme, zotohemi të shikojmë përpara në paqe

Haradinaj: Ne po vendosim në vend një të drejtë të natyrshme, zotohemi të shikojmë përpara në paqe

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pak minuta para se Kosova zyrtarisht të bëhet më ushtri ka thënë se  Ushtria e Kosovës të jetë përherë aty ku mbrohet jeta, dinjiteti dhe integriteti i njeriut. Ai ka thënë se kanë mbetur edhe pak çaste nga votimi historik i krijimit të ushtrisë. “Edhe pak çaste na ndajnë nga votimi historik për krijimin e Ushtrisë së Kosovës. Sot, kur ne po vendosim në vend një të drejtë të natyrshme, zotohemi të shikojmë përpara në paqe, me të gjithë ata që jetojnë me ne, në shtëpinë tonë të përbashkët. Me synimin që të jemi pjesë e paktit të NATO-s, ushtria jonë do të jetë përherë aty ku mbrohet jeta, dinjiteti dhe integriteti i njeriut. Aty ku përkasim, përgjithmonë!”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Në kuadër të “Flakës së Janarit” do të prezantohet e gjithë veprimtaria letrare e veprimtarit të shquar, luftëtarit të lirisë Martin Çuni

Në kuadër të “Flakës së Janarit” do të prezantohet veprimtaria letrare e veprimtarit të shquar, luftëtarit të lirisë Martin Çuni

Në kuadër të aktiviteteve tradicionale kulturore “Flaka e Janarit” me kënaqësinë më të madhe ju ...