Haradinaj takohet me shefin e EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark, diskutojnë për zhvillimet në vend

Haradinaj takohet me shefin e EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark, diskutojnë për zhvillimet në vend

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar sot me shefin e EULEX-it Lars-Gunnar Wigemark. Gjatë këtij takimi Haradinaj tha të jetë diskutuar për zhvillimet në vend si dhe mbështetjen që ky mision i ofron institucioneve të vendit për tema të ndryshme, veçanërisht në fushën e sundimit të ligjit. “Pavarësisht situatës politike dhe asaj ekonomike, që është dëmtuar për shkak të gjendjes pandemike, sundimi i ligjit është prej elementeve kryesore të secilit vend demokratik, e që Kosova po e forcon çdo ditë e më tepër”, tha Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Lajçak

Emisari i BE-së, Miroslav Lajçak, deklaron se Ballkani Perëndimor ka prioritet bashkëpunimin me Mbretërinë e Bashkuar

I dërguari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është  shprehur optimist për rëndësinë …