MIT
tv dielli
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Hasani: Qëllimi i koalicionit PDK-LDK-Srpska është kryer kur Hashim Thaçi u zgjodh kryetar i vendit
Nait Hasani

Hasani: Qëllimi i koalicionit PDK-LDK-Srpska është kryer kur Hashim Thaçi u zgjodh kryetar i vendit

Deputet i PDK-së, Nait Hasani konsideron  se qëllimi i koalicionit PDK-LDK-Srpska është kryer në momentin kur Hashim Thaçi u zgjodh kryetar i vendit dhe tash mund të flitet për zgjedhje të reja. Kjo nuk është tradhti ndaj LDK-së.  Thaçi ka ardhur në krye të shtetit të Kosovës njëjtë sikur paraardhësit e tij, përveç Atifete Jahjagës të cilën e zgjodhi ambasadori amerikan, i asaj kohe. Kjo nuk është praktikë e mirë, por Thaçi ka një elektorat të madh dhe tregon një stabilitet në Kosovë”, ka thënë Hasani. Inaugurimin në shesh në këtë formë e kemi parë vetëm në republikat presidenciale, kur zgjidhet nga populli. E në rastet kur zgjidhet nga Kuvendi, kjo është hera e parë, ka thënë mes tjerash, deputeti Nait Hasani për KTV-në.

Kontrolloni gjithashtu

Rasim Lajiq: Aplikimi i reciprocitet, të paralajmëruar nga Kosova, është më i keq sesa taksa prej 100 për qind

Ministri serb, Rasim Lajiq, duke folur për qarkullimin e mallrave, pas heqjes së taksës më ...