mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Hashim Thaçi: Marrëveshja e Ohrit, është garantuese e stabilitetit në Maqedoninë e Veriut
HashimThaçi thotë se Marrëveshja e Ohrit, garantuese e stabilitetit në Maqedoninë e Veriut

Hashim Thaçi: Marrëveshja e Ohrit, është garantuese e stabilitetit në Maqedoninë e Veriut

Me rastin e 18-vjetorit të nënshkrimit të marrëveshjes së Ohrit, presidenti Hashim Thaçi ka thënë se kjo marrëveshje ishte pikënisje e jetësimit të aspiratave të shqiptarëve për trajtimin të barabartë dhe dinjitoz në Maqedoninë e Veriut. “Ndonëse implementimi i kësaj marrëveshjeje mori shumë kohë, ajo sot është garantuesi më i madh i stabilitetit në Maqedoninë e Veriut. Republika e Kosovës gjithmonë do të jetë partner strategjik i Maqedonisë së Veriut dhe faktor në ruajtjen e paqes në rajon”, ka shkruar Thaçi.

Kontrolloni gjithashtu

Gjatë qëndrimit në Serbi, diplomati i BE-së, David McAllister do të bisedoj edhe për Kosovën

Diplomati i Bashkimit Evropian, David McAllister pritet qëndroj në Serbi dhe të takohet me kryetarin ...