KEK
Fillimi / Lajmet / Haxhi Shala fajëson kryeministrin Mustafa për presion mbi deputetët e LDK-së për të votuar demarkacionin
Haxhi Shala: Kosovës i duhet një koalicion më i gjerë qeverisës për t'i përfunduar bisedimet me Serbinë

Haxhi Shala fajëson kryeministrin Mustafa për presion mbi deputetët e LDK-së për të votuar demarkacionin

Deputeti i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala, ka fajësuar kryeministrin, Isa  Mustafa për presion mbi deputetët e LDK-së për të votuar demarkacionin. Mustafa po dëshiron që demin të cilin ai bashkë me Thaçin ia kanë shkaktuar vendit, ta shpërndajnë mbi deputetët. Gjithë këtë presione që po i bën, kryeministri, Isa  Mustafa kanë për qëllim qe medoemos të kalohet ratifikimi i kësaj marrëveshje, pasi besoj se fati i tij politik përfundon më dështimin e demarkacionit. Prandaj ai i frikësohet kësaj dhe synon që më çdo kusht të kalojë këtë marrëveshje përmes Kuvendit me dy të tretat e  votave të deputetëve ka saktësuar deputeti Shala.

Kontrolloni gjithashtu

Antony Blinken:

Antony Blinken: Marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe Kinës janë sprova “më e madhe gjeopolike” e shekullit

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, deklaroi të mërkurën se marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara ...