MIT KS
Fillimi / Lajmet / Haxhiu: Masakra e Abrisë është një nga masakrat më barabare që policia dhe ushtria serbe i kreu ndaj shqiptarëve
Haxhiu: Masakra e Abrisë është një nga masakrat më barabare që policia dhe ushtria serbe i kreu ndaj shqiptarëve

Haxhiu: Masakra e Abrisë është një nga masakrat më barabare që policia dhe ushtria serbe i kreu ndaj shqiptarëve

Kandidati i PDK-së për deputet të Kuvendit të Kosovës, Bekim Haxhiu e ka kujtuar masakrën e Abrisë si një ndër masakrat më barabare që ka kryer policia dhe ushtria serbe ndaj popullatës civile shqiptare. “Masakra e Abrisë së Drenicës është një nga masakrat më barabare që policia dhe ushtria serbe i kreu ndaj popullatës civile shqiptare. Në këtë 21 vjetor kujtojmë gjakun e derdhur të 23 anatërave të familjes Deliu dhe dëshmorët Valdet Xhemajli, Vesel Demaku dhe Afrim Hajdari që me gjakun e tyre hodhën themelet e lirisë dhe pavarësisë së Kosovës”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Martirët e masakrës së Lybeniqit, që u shndërruan në gurë themeltar të lirisë së vendit tonë

Ramush Haradinaj: Martirët e masakrës së Lybeniqit u shndërruan në gurë themeltar të lirisë së vendit tonë

Në përvjetorin e masakrës së Lybeniqit, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ...