MIT KS
Fillimi / Lajmet / Hoti paralajmëron rikthimin e karantinimit në qytetet dhe vendet ku ka shumë raste të infektuar me koronavirus
Hoti paralajmëron rikthimin e karantinimit në qytetet dhe vendet ku ka shumë raste të infektuar me koronavirus

Hoti paralajmëron rikthimin e karantinimit në qytetet dhe vendet ku ka shumë raste të infektuar me koronavirus

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas mbledhjes së Komitetit për Pandeminë, ka deklaruar se mund të rikthehet karantinimi në qytetet ku ka shumë raste me koronavirus. Ai ka thënë se në mbledhje është diskutuar për gjendjen e krijuar. Hoti ka theksuar se nuk mund të lejohet që gjendja të dal jashtë kontrollit. Kryeministri ka paralajmëruar veprime penale për personat që nuk iu përmbahen masave. Hoti ka treguar që aktualisht 113 persona janë të hospitalizuar, gjashtë prej tyre në gjendje të rëndë. 8 për qind e të prekurve nga COVID-19 janë mjekë. Sipas tij është vështirë që të lëvizet me hapjen e pishinave, lejimin e ahengjeve dhe bizneseve tjera.

Kontrolloni gjithashtu

Shoqata “Miqtë e Amerikës”, shënon Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës

Shoqata “Miqtë e Amerikës”, shënon Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës

Me organizime simbolike, shoqata “Miqtë e Amerikës”, kanë shënuar Ditën e Pavarësisë së Shteteve të ...