kek
MIT
tv dielli
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Hoti: Qeveria e Kosovës do t’i mbështesë në organizimin më të mirë të arsimit shqip dhe kulturës shqiptare
Zëvendës-kryeministri Avdullah Hoti kërkon hejqen e mënjëhershe dhe të plotë të taksës 100%

Hoti: Qeveria e Kosovës do t’i mbështesë në organizimin më të mirë të arsimit shqip dhe kulturës shqiptare

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti gjatë qëndrimit në Munih, ka takuar disa veprimtarë, të cilëve iu ka premtuar se Qeveria e Kosovës do t’i mbështesë në organizimin më të mirë të arsimit shqip dhe kulturës shqiptare. Hoti po ashtu ka premtuar se do të fuqizojnë lidhjet afariste. “Me miq e veprimtarë tanë në Mynih, të cilët i falënderoj për pritjen. Qeveria e Kosovës do t’i mbështesë në organizimin me të mirë të arsimit shqip dhe të promovimit të kulturës tonë. Do të fuqizojmë në veçanti lidhjet biznesore dhe promovimin e investimeve të tyre në Kosovë”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Shumë banorë të fshatit Dumnicë të Besianës kanë protestuar përpara policëve të vendosur në hyrje të fshatit

Shumë banorë të fshatit Dumnicë të komunës së  Besianës kanë protestuar  dje përpara policëve të ...