MIT
kek
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Hoxhaj ka takuar një delegacion nga Kroacia të udhëhequr nga ndihmësministri i Jashtëm, Miroslav Papa
Hoxhaj ka takuar një delegacion nga Kroacia të udhëhequr nga ndihmësministri i Jashtëm, Miroslav Papa

Hoxhaj ka takuar një delegacion nga Kroacia të udhëhequr nga ndihmësministri i Jashtëm, Miroslav Papa

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka takuar sot një delegacion nga Kroacia të udhëhequr nga ndihmësministri i Jashtëm, Miroslav Papa. Hoxhaj dhe Papa në këtë takim kanë diskutuar për mbështetjen e Kroacisë në anëtarësimin e Kosovës në disa organizata rajonale dhe procesin e eurointegrimeve. Po ashtu në takim është diskutuar edhe për bashkëpunimin konkret në disa fusha, veçmas në atë ekonomike dhe tregtare. Me këtë rast numri dy i Qeverisë ka falënderuar Kroacinë për mbështetjen e vazhdueshme në të gjitha fazat e shtetndërtimit, para dhe pas shpalljes së pavarësisë. Ndër të tjera Hoxhaj ka theksuar se nevojën që BE-ja duhet të marrë një vendim sa më parë për vizat dhe që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të marrin dritën e gjelbër për t’i hapur negociatat.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri shqiptar, Edi Rama pas tërmeteve të ndodhura në vend thotë do të jemi me kapacitet të plotë

Kryeministri shqiptar, Edi Rama pas tërmeteve të ndodhura në vend thotë do të jemi me kapacitet të plotë për çdo rast

Është mbajtur mbledhja urgjente e qeverisë shqiptare e cila u bë pas tërmetit të rënë. ...