KEK
Fillimi / Lajmet / Hoxhaj: Nga duart e nënës Qamë u ushqyen shumë trima të devotshëm të kombit, ushtarë të UÇK-së
Hoxhaj: Nga duart e nënës Qamë u ushqyen shumë bijë e bija të devotshëm të kombit, ushtarë të UÇK-së

Hoxhaj: Nga duart e nënës Qamë u ushqyen shumë trima të devotshëm të kombit, ushtarë të UÇK-së

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, ka ngushëlluar familjen Demaku për vdekjen nënës së heroit Xhevat Demaku. “I dhimbshëm e trishtues lajmi për vdekjen e Nënës Qamë, nënë e heroit Xhevat Demaku, nënë edhe e katër bijve tjerë, ushtarë e udhëheqës të UÇK-së, vëllezërve Demaku”. “Nëna Qamë do të mbetet përherë në kujtesën e zemrat tona si një grua fisnike dhe heroinë që ngriti dhe edukoi fëmijët e saj me atdhedashuri dhe përkushtim të jashtëzakonshëm. Nga duart e saj, u ushqyen edhe shumë bijë e bija më të devotshëm të kombit, ushtarë e drejtues të UÇK-së, duke ju ofruar kujdes dhe forcë morale në rrugën e tyre të drejtë”, ka shkruar Hoxhaj.

Kontrolloni gjithashtu

Shumica e shteteve të botës kanë uruar Shqipërinë për 28 nëntor, në mesin e tyre edhe NATO-ja

Shumica e shteteve të botës kanë uruar Shqipërinë për 28 nëntor, në mesin e tyre edhe NATO-ja

Shumica e shteteve të botës kanë uruar sot shtetin e Shqipërisë për 28 nëntor, në ...