KEK
Fillimi / Lajmet / Ministria e Punëve të Jashtme e refuzon kërkesën e kryetarit serb Vuçiq për ta vizituar Kosovën
Ministria e Punëve të Jashtme e refuzon kërkesën e kryetarit serb Vuçiq për ta vizituar Kosovën

Ministria e Punëve të Jashtme e refuzon kërkesën e kryetarit serb Vuçiq për ta vizituar Kosovën

Ministria e Punëve të Jashtme ka bërë të ditur se kanë marrë një kërkesë nga kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe disa zyrtarë të tjerë serbë, për të vizituar Kosovën. Përveç refuzimit të kërkesës, MPJ ka thënë se kërkesa e tij është më shumë ofendim sesa provokim në një kohë kur Kosova po përballet me dhimbjen e personave të pagjetur. Po ashtu, ministrja Meliza Haradinaj-Stublla ka njoftuar se e ka shtyrë vizitën e saj në Kizhevak të Serbisë ku u gjet një varrezë masive me trupat e shqiptarëve të vrarë në luftë.

Kontrolloni gjithashtu

Në Ditën e Flamurit, në qytetin e Prizrenit, u inaugurua shtatorja e bronztë e Gjergj Kastriotit- Skënderbeut

Në Ditën e Flamurit, në qytetin e Prizrenit, u inaugurua shtatorja e bronztë e Gjergj Kastriotit- Skënderbeut

Në qytetin e Prizrenit, u inaugurua shtatorja e bronztë e Gjergj Kastriotit- Skënderbeut. Në Ditën ...