kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Hoxhaj: PDK do të angazhohet për lehtësimin e procedurave të pajisjes me pasaportave për shqiptarët e Kosovës Lindore
Hoxhaj: PDK do të angazhohet për lehtësimin e procedurave të pajisjes me pasaportave për shqiptarët e Kosovës Lindore

Hoxhaj: PDK do të angazhohet për lehtësimin e procedurave të pajisjes me pasaportave për shqiptarët e Kosovës Lindore

Zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka takuar kryetarin e Preshevës, Shqiprim Arifi, me tw cilin ka diskutuar për çështjen e Kosovës Lindore dhe sfidat me të cilat po përballen qytetarët shqiptarë atje. Në profilin e tij në “Facebook”, Hoxhaj ka shkruar se PDK do të angazhohet për lehtësimin e procedurave të pajisjes me pasaportave të Kosovës për shqiptarët e Kosovës Lindore për ta kultivuar një lidhje edhe më të fortë me Kosovën.“Me kryetarin e Preshevës, mikun tim Shqiprim Arifi, diskutuam për çështjen e Luginës së Preshevës dhe sfidat me të cilat po përballen qytetarët shqiptarë atje. Qeveria e re e udhëhequr nga PDK do të luftojë me të gjitha rrugët diplomatike fushatat e egra të Serbisë ndaj shqiptarëve në Luginën e Preshevës, përfshirë atë të fshirjes së adresave. PDK do të angazhohet edhe për lehtësimin e procedurave të pajisjes me pasaporta të Kosovës për shqiptarët e Luginës për ta kultivuar një lidhje edhe më të fortë me Kosovën”, ka shkruar Hoxhaj.

Kontrolloni gjithashtu

Ish-komandanti për Moral i ZON, Fehmi Mujtota i kujton të rënët më 17 dhe 18 janar 1999 si dhe komandantin Ahmet Kaçiku

Ish-komandanti për Moral i ZON, Fehmi Mujtota i kujton të rënët më 17 dhe 18 janar 1999 si dhe komandantin Ahmet Kaçiku

Ish-komandanti për Moral dhe Politikë i Zonës Operative të Nerodimes, Fehmi Mujtota përmes një postimi ...