IKSHPK

IKSHPK: 33 të shëruar, 7 raste të reja dhe asnjë viktimë nga virusi korona

Duke u bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin për gjendjen shëndetësore gjatë 24 orëve të fundit. Në raport thuhet se gjatë kësaj periudhe kohore, në vendin tonë nuk është evidentuar asnjë viktimë e shkaktuar nga virusi korona ndërkohë që janë evidentuar 7 raste të reja të të infektuarve me këtë virus dhe 33 të tjerë janë shëruar. Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157 mijë e 698 ndërsa numri i rasteve aktive ka rënë në 326. Ministria e Shëndetësisë ju ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të respektojnë masat për luftimin e përhapjes së pandemisë: vaksinimin, ruajtjen e distancës, vendosjen e maskave dhe mbajtjen e higjienës.

Kontrolloni gjithashtu

Bamieh

Maria Bamieh: Në vend se të urohesha për paraqitje e provave të korrupsionit në EULEX, më larguan nga puna

Ish prokurorja e EULEX-it që paraqiti provat e korrupsionit në këtë mision e nga ku …