KEK
Fillimi / Lajmet / IKSHPK bënë të ditur se se janë regjistruar edhe 225 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë
IKSHPK bënë të ditur se se janë regjistruar edhe 225 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë

IKSHPK bënë të ditur se se janë regjistruar edhe 225 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur se janë regjistruar edhe 225 raste të reja me koronavirus. Në 24 orët e fundit nga 477 mostra të marra, 225 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Siç bën të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), numri i përgjithshëm i të infektuarve në Kosovë ka arritur në 9 mijë e 274. Po ashtu gjatë 24 orëve të fundit në Kosovëjanë shëruar edhe 201 pacientë dhe numri i përgjithshëm i të shëruarve është 5 mijë e 190.

Kontrolloni gjithashtu

Në kuadër të zyrës së kryeministrit është themeluar Zyra për ofrimin e asistencës për qytetarët e Kosovës Lindore

Në kuadër të zyrës së kryeministrit është themeluar Zyra për ofrimin e asistencës për qytetarët e Kosovës Lindore

Qytetarët e Kosovës Lindore tashmë do të kenë një adresë ku mund të asistohen me ...