KEK
Fillimi / Lajmet / IKSHPK: Koronavirusi po përhapet me shpejtësi në gjithë vendin dhe e ka rënduar tej mase situatën
IKSHPK bënë të ditur se e janë regjistruar edhe 205 raste të reja me virusin korona në vendin tonë

IKSHPK: Koronavirusi po përhapet me shpejtësi në gjithë vendin dhe e ka rënduar tej mase situatën

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka alarmuar se virusi korona po vazhdon të përhapet me shpejtësi në gjithë vendin dhe e ka rënduar tej mase situatën. Deri më tani, janë mbi tre mijë e 500 raste aktive anekënd vendit dhe kjo po bënë që numri i të infektuarve me virusin korona të rritet ndjeshëm nga ditë në ditë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë të ditur se gjatë periudhës mars-korrik janë 8 mijë e 554 persona që kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, prej tyre 236 kanë vdekur, kurse 4 mijë e 730 persona kanë arritur të shërohen.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri Veliu priti në takim shefin e UNHCR-së dhe Koordinatoren e Zhvillimit të OKB në Kosovë

Ministri Veliu priti në takim shefin e UNHCR-së dhe Koordinatoren e Zhvillimit të OKB në Kosovë

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, priti në takim njoftues shefin e UNHCR-së në ...