leoni

Mustafa e Kurti kanë filluar bashkëpunimin opozitar kundër idesë së Thaçit për korrigjim të kufijve dhe qeverisë Haradinaj

Isa Mustafa dhe Albin Kurti, në takimin e sotëm zotohen se do ta projektojnë planin e Qeverisë së ardhshme

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, mbajnë takimin për t’i dhënë fund negociatave rreth arritjes së koalicionit qeverisës. Jo zyrtarisht bëhet e ditur se në takimin e sotëm dy liderët do ta projektojnë planin e qeverisë së ardhshme, për të cilën partnerët e mundshëm të koalicionit janë optimistë se marrëveshja mund të arrihet shumë  shpejt madje qysh në fillim të javës së ardhshme. Gjatë takimit, Kurti ka paralajmëruar se nuk do të ketë deklarata për media, por vetëm një komunikatë të përbashkët.

Kontrolloni gjithashtu

Josep Borrell, në seancën e KS të OKB-së ka folur edhe për propozimin franko-gjerman dhe për dialogun Kosovë-Serbi

Josep Borrell, ka kërkuar që Kosova e Serbia të angazhohen në dialogun e ndërmjetësuar nga BE-ja në mirëbesim dhe kompromis

Përfaqësuesi i Lartë evropian, Josep Borrell, ka kërkuar që Kosova dhe Serbia të angazhohen në …