Isa Mustafa, Hashim Thaçi dhe Kadri Vesli përmes postimeve kanë dënuar sulmin në Stamboll

Isa Mustafa, Hashim Thaçi dhe Kadri Vesli përmes postimeve kanë dënuar sulmin në Stamboll

Në një postim të tij Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, është shprehur i tronditur pas sulmeve në Stamboll, që lanë të vdekur dhjetëra njerëz dhe qindra të tjerë të plagosur.  I tronditur nga lajmet për sulmet në Stamboll. Qeveria e Kosovës i dënon këto akte të terrorit. Ngushëllimet tona për Qeverinë dhe popullin turk”, shkruan Mustafa. Edhe kryetari i Kosovës Hashim Thaçi ka dënuar sulmet terroriste në Turqi. Sulmin terrorist në Stamboll e ka dënuar  edhe kryekuvendari Kadri veseli.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Vetëvendosja ka garuar në zgjedhjet e fundit me platformën për punësim dhe drejtësi, jo për rritje pagash

Kryeministri, Albin Kurti, ka thënë sot para deputetëve, në Kuvend,   se pakoja për përballje me …