MIT KS
Fillimi / Lajmet / Isa Mustafa: Unë jam kryeministër i vendit, Policia nuk duhet të lejojë të ma sulmojnë shtëpinë
Mustafa: Kufijtë nuk ridefinohen me referendume të anshme e as me konferenca për medie

Isa Mustafa: Unë jam kryeministër i vendit, Policia nuk duhet të lejojë të ma sulmojnë shtëpinë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, gjatë fjalës së tij në Kuvend, ka thënë se nuk sheh asnjë arsye që opozita të kundërshtojë me gaz lotsjellës. Ai ka folur edhe për sulmet me koktej molotovi në shtëpinë e tij. Pak para fjalimit të tij, kryeministri u sulmua me ujë nga Mytaher Haskuka dhe duke folur për këtë rast, Mustafa ka thënë se nuk është shënjestër në të cilën mund të gjuajnë opozita. “Unë jam kryeministër i vendit, nuk jam shenjë, që kujt t’i teket që të gjuajnë në mua, as brenda Kuvendit as jashtë Kuvendit. Organet e drejtësisë nuk duhet të lejojnë që të më sulmohet shtëpia. Por në qoftë se një shtëpi e kryeministrit të Kosovës sulmohet  dhe heshtin të gjithë, atëherë nuk është mirë diçka në këtë Kuvend”, ka thënë Mustafa.

Kontrolloni gjithashtu

GGrenell - Biden: Asgjë nuk do të avancojë para zgjedhjeve në SHBA, Kosova dhe Serbia do të detyrohen të presin përsëri

Grenell – Biden: Asgjë nuk do të avancojë para zgjedhjeve në SHBA, Kosova dhe Serbia do të detyrohen të presin përsëri

Ish-zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden ka përshëndetur vendimin e udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë për të ...