kek
Airport Adem Jashari
tv dielli
MIT
Fillimi / Lajmet / Ish-bashkëluftëtarët UÇK-së nga Kosova Lindore ngushëllojnë familjen Kelmendi
https://www.radiokosovaelire.com/veprimtari-mehmet-musa-i-ka-derguar-telegram-ngushellimi-familjes-se-qerim-kelmendit-me-rastin-e-vrasjes-mizore/

Ish-bashkëluftëtarët UÇK-së nga Kosova Lindore ngushëllojnë familjen Kelmendi

Ish-bashkëluftëtarët e Kosovës Lindore të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës i dërgojnë telegram ngushëllimi familjes së Qerim Kelmendit.

Ne, ish luftëtarët nga Kosova Lindore, që ishim tërësi e luftës çlirimtare dhe luftuam në Kosovë me keqardhje të thellë u njoftuam për vrasjen e luftëtarit Qerim Kelemdi.

Qerim Kelmendi- Dema ishte një ndër luftëtarët e parë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës!

Familja Kelmendi ishte aset i çmuar i lëvizjeve çlirimtare, si e tillë ishte dhe cak i sulmeve të hershme të regjimit serb!

Gjatë luftës çlirimtare familja Kelmendi, ishte pjesë e vendimeve ku u vendos për luftë të armatosur me karakter çlirimtar!

Ne ish luftëtarët nga Kosovës Lindore u shprehim ngushëllime të thella familjes Kelmendi dhe të gjithë luftëtarëve të lirisë!

Preshevë, 27 të muajit Shkurt 2020!

Në emër të ish bashkëluftëtarëve> Ish zv/komandanti i Shtabit të Përgjithshëm te Ushtrisë Çlirimtarë të Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës dhe ish Komandanti i Zonës Operative të Preshevës! Mustafë Shaqiri- Shpëtimi

 

Kontrolloni gjithashtu

Pse Kosova nuk dërgon mjekë vullnetarë në ndihmë Amerikës, ashtu sikur Rama dërgoi 30 mjekë në Itali

Pse Kosova nuk dërgon mjekë vullnetarë në ndihmë Amerikës, ashtu sikur Rama dërgoi 30 mjekë në Itali

Paralajmërimi se në Amerikë mund të vdesin qindra mijëra qytetarë të infektuar me koronavirus është ...