vipa
driloni com
vala – old
Fillimi / Lajmet / Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Azem Syla është liruar nga paraburgimi
Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Azem Syla është liruar nga paraburgimi

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Azem Syla është liruar nga paraburgimi

Ish-komandanti i UÇK-së dhe ish deputeti i PDK-së Azem Syla është liruar nga paraburgimi. Këtë lajm e ka bërë të ditur avokati i tij Besnik Berisha. Ai ka thënë se sot Gjykata Themelore në Prishtinë ka refuzuar kërkesën e Prokurorisë për zgjatjen e masës së paraburgimit kundër Azem Syla. “Gjykata ka aprovuar kërkesën e mbrojtjes për lirim të menjëhershëm nga masa e paraburgimit. Z. Syla do të mbrohet në liri”, ka thënë Berisha. Syla akuzohet për keqpërdorim dhe tjetërsim pronash në Prishtinë. Bashkë me të akuzohen edhe disa persona tjerë në rastin e njohur si “Toka”.

Kontrolloni gjithashtu

DW: Në prag të vazhdimit të dialogut Kosovë-Serbi, presidentët e dy vendeve mbajnë qëndrime të kundërta

DW: Në prag të vazhdimit të dialogut Kosovë-Serbi, presidentët e dy vendeve mbajnë qëndrime të kundërta

Dojçe Welle i ka kushtuar një artikull dialogut i cili do të zhvillohet të dielën ...