mbpzhr grante
valamobile
MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Ish-kryetari amerikan Bill Clinton e përfundoi vizitën e tij dyditore në Kosovë, në shënimin e 20-vjetorit të çlirimit
Ish-kryetari amerikan Bill Clinton e përfundoi vizitën e tij dyditore në Kosovë, në shënimin e 20-vjetorit të çlirimit

Ish-kryetari amerikan Bill Clinton e përfundoi vizitën e tij dyditore në Kosovë, në shënimin e 20-vjetorit të çlirimit

Ish-kryetari amerikan,  Bill Clinton, ka përfunduar vizitën e tij dyditore në Kosovë, ku ka qëndruar për shënimin e 20-vjetorit të çlirimit. Pas “Ecjes së Lirisë”, zbulimit të shtatores së ish-sekretares Madeleine Albright dhe pllakës në afërsi të shtatores së Bill Clintonit, ish-presidenti amerikan i ka dhënë fund vizitës në Kosovë. Në kuadër të “Ecjes për Liri” për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka vizituar Bulevardin “Bill Clinton” ku është dhe shtatorja e tij. Me këtë rast në shenjë mirënjohje për të është përuruar edhe një pllakë afër shtatores, Clinton me këtë rast e cilësoi pllakën dhuratë të çmueshme dhe ka falënderuar qytetarët e Kosovës. Në Prishtinë, në sheshin “Albright”, është zbuluar shtatorja e ish-sekretares amerikane Medeleine Albright. Jam shumë e nderuar që të kem një bust në Prishtinë. Faleminderit shumë për këtë nder kaq të madh. Ky vend do të thotë shumë për mua”, ka thënë ish-sekretarja Albright. Në orët e pas ditës u bë vizitë në Bulevardin ‘Bill Clinton’, afër shtatores së ish-presidentit Clinton, në Prishtinë.

Kontrolloni gjithashtu

Veseli: Ashtu siç kemi luftuar për çlirimin e Kosovës nga Serbia do ta luftojmë korrupsionin, nepotizmin dhe abuzimet

K.Veseli: Ashtu sikur e kam çliruar Kosovën nga Serbia njëzet vjet më parë, ashtu do ta çliroj edhe nga korrupsioni (!)

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, gjatë Konventës Festive të partisë, ku u zgjodh sërish kryetar ...