Sali Berisha

Ish-kryetari i PD-së, Eduart Selami ka deklaruar se Sali Berisha është fatkeqësia e PD-së

Ish-kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Eduart Selami, në një intervistë  për Zërin e Amerikës  ka deklaruar se Sali Berisha është fatkeqësia e kësaj partie. Mendimi im është që ky është një debat tejet i vonuar për PD-në. Fatkeqësia e partisë ka qenë Berisha që edhe pas shpalljes “Non grata” vazhdon përpjekjet për të mbajtur peng atë, duke bërë përpjekje që me një skenar çfarë është  duke e realizuar të vijë si reformator i PD-së. Ky kapitull është i mbyllur, Berisha është e kaluara. Duhet të shikojmë nga e ardhmja. Eduart Selami tha se në fund parashikon që Lulzim Basha do t’ i mbijetojë lëvizjes së Sali Berishës. Nuk është çudi që sot ndahen dhe nesër bashkohen prapë ata. Ai u shpreh se demokratët kanë vetëm një zgjidhje. “PD duhet të vendosë, do të bëhet edhe njëherë shpresë për shqiptarët, apo të bëhet peng i Berishës. Partia duhet të rithemelohet, pasi sot është bërë mburojë e korrupsionit, dhe ky fakt është i deklaruar nga Departamenti Amerikan i Shtetit, tha mes tjerash Eduart Selami.

Kontrolloni gjithashtu

Deputeti i PDK-së, Elmi Reçica në krye të një delegacioni ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Kuvendin e Republikës së Shqipërisë

Deputeti i PDK-së dhe anëtar i Komisionit Parlamentar për Integrim Evropian,  Elmi Reçica së bashku …