Airport Adem Jashari
MIT
kek
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Ish-luftëtari i lirisë që nesër intervistohet nga Specialja, bën nderime për bashkëluftëtarin e tij që nesër e ka përvjetorin e rënies
Ish-luftëtari i lirisë që nesër intervistohet nga Specialja, bën nderime për bashkëluftëtarin e tij që nesër e ka përvjetorin e rënies

Ish-luftëtari i lirisë që nesër intervistohet nga Specialja, bën nderime për bashkëluftëtarin e tij që nesër e ka përvjetorin e rënies

Ish-luftëtari i lirisë nga Zona Operative e Drenicës, Zenel Shala nesër do të intervistohet nga Gjykata Speciale. Por dita e 5 nëntorit që 21 vite për të ka qenë e veçantë sepse pikërisht në këtë datë ka renë heroikisht bashkëluftëtari i tij Sejdi Shala. Duke qenë se nesër nuk do të këtë mundësi të bëjë nderime të varri i bashkëluftëtarit të tij ai ka shkuar sot, për t’i treguar së pikërisht nesër ai do ta fillojë një betejë tashmë në liri për ta mbrojtur luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. “Nesër bëhen 21 vjet nga rënia heroike e heroit të Kosovës Sejdi Shala – REKA , do doja që si çdo vit me 5 nëntor të vija e të paktën dy fjalë t’i thoja për veprën tende heroike HEROI im, po kësaj radhe mu deshtë një ditë me herët, sepse nesër kam një betejë tjetër, kur ishim bashkë mbronim Kosovën nga okupatori serb, kurse tash pikërisht ne 21 vjetorin tënd me duhet ta mbroj luftën e drejt te Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ty dhe gjithë bashkëluftëtarëve ju qoftë i letë dheu i Kosovës nënë që aq shumë e deshët. Lavdi e respekt për jetë”, ka shkruar ish-luftëtari i UÇK-së, Zenel Shala.

Ish-luftëtari i lirisë që nesër intervistohet nga Specialja, bën nderime për bashkëluftëtarin e tij që nesër e ka përvjetorin e rënies

Kontrolloni gjithashtu

Rexhep Tajip Erdogan

Kryetari i Turqisë, Erdogan, ka paralajmëruar BE-në se mund t’i lirojë nga burgjet anëtarët e të ashtuquajturit Shtet Islamik

Kryetari i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan ka paralajmëruar Bashkimin Evropian e vendi i tij mund ...