KEK
Fillimi / Lajmet / Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Zafir Berisha ftohet për hetime nga Prokuroria e Gjykatës Speciale
Ish-luftëtari i UÇK-së dhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Zafir Berisha ftohet për intervistim nga Specialja

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Zafir Berisha ftohet për hetime nga Prokuroria e Gjykatës Speciale

Gjykata Speciale e fton edhe ish-deputetin e Nismës, Zafir Berisha. Kjo është  konfirmuar nga vet ai përmes një postimi në rrjetin social. “Ftesa nga Gjykata Speciale në Hagë po shpresoj se është përpjekja e fundit për ta njollosur luftën dhe sakrificën shekullore të shqiptarëve për liri në trojet e veta. Tendenca për ta krahasuar luftën çlirimtare të UÇK-së me luftën gjenocidale të Serbisë nga kjo gjykatë e cila është produkt i një ‘raporti’ me të dhëna nga Serbia dhe mbetjet e tyre në Kosovë, është ofendim për mijëra qytetarë të vrarë nga aparati shtetëror i Serbisë”, ka shkruar Berisha. Ai thotë se dikush tani po i korrë “frutat” e luftës speciale kundër vlerave të UÇK-së. Pasi për dy dekada është heshtur, përballë një fushate të orkestruar kundër luftës, luftëtarëve UÇK-së dhe veprimtarëve të çështjes kombëtare”, ka shkruar Berisha.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti bisedoi me drejtuesit e TRUST-it dhe të Fondit Kosovar për Garanci Kreditore

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti bisedoi me drejtuesit e TRUST-it dhe të Fondit Kosovar për Garanci Kreditore

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ...