Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Ish-ministri i drejtësisë në Budapest, Laslo Troscani bëhet Komisioner i BE-së për zgjerim në vend të Johannes Hahn
Ish-ministri i drejtësisë në Budapest, Laslo Troscani do të jetë Komisioner i BE-së për zgjerim në vend të Johannes Hahn

Ish-ministri i drejtësisë në Budapest, Laslo Troscani bëhet Komisioner i BE-së për zgjerim në vend të Johannes Hahn

Johannes Hahn nuk do të jetë Komisioner i BE-së për zgjerim por për buxhet e administratë. Postin që austriaku e mbajti deri tani do ia zë ish-ministri i drejtësisë në Budapest, Laslo Troscani. Nominimin e tij bashkë me komisionerët tjerë që do i udhëheqin krejt resoret evropiane, e paraqiti të martën Kryetarja e Komisionit , Ursula Von der Leyen.

Kontrolloni gjithashtu

Lajçak: Në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, Bashkimi Evropian duhet të jetë me Shtetet e Bashkuara

Lajçak: I zhgënjyer me masat e reja të Qeverisë Kurti të reciprocitetit me Serbinë dhe kërkojmë heqjen e tyre

I dërguari i Posaçëm i Bashkimit Evropian për bisedimet Kosovë – Serbi dhe Ballkanin Perëndimor, ...