Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Ish-rektori i Universitetit të Prishtinës Ibrahim Gashi, është ftuar në hetime nga Gjykata Speciale në Hagë
Ibrahim Gashi

Ish-rektori i Universitetit të Prishtinës Ibrahim Gashi, është ftuar në hetime nga Gjykata Speciale në Hagë

Ish-rektori i Universitetit të Prishtinës dhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ibrahim Gashi, është ftuar për t’u intervistuar në cilësi të dëshmitarit nga Zyra e Prokurorit të Gjykatës Speciale në Hagë. Profesor Ibrahim Gashi, i cili e konfirmoi vet ftesën, tha se do t’i përgjigjet pozitivisht asaj pasi është i bindur në luftën e drejtë dhe të pastër të UÇK-së. “Duke besuar në drejtësi, sikundër edhe duke qenë shumë i bindur në luftën e drejtë dhe të pastër të UÇK-së, do t’i përgjigjem pozitivisht kësaj ftese”, tha ai duke saktësuar  se intervistimi do te bëhet gjatë kësaj jave, në Prishtinë.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Faji për dështimin në PISA është i akumuluar ndër vite por edhe SBASHK-u ka një përgjegjësi për këtë

Haradinaj: Faji për dështimin në PISA është i akumuluar ndër vite por edhe SBASHK-u ka një përgjegjësi për këtë

Kryeministri në detyrë dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur për disa çështjet aktuale ...