KMDLNj kërkon nga veteranët e UÇK-së që mos të që të mos kalojnë nëpër Serbi pasi mund të arrestohen

Ish-ushtari i UÇK-së nga Zona Operative e Pashtrikut, Xhylbehar Arifaj është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Xhylbehar Arifaj, është i ftuari i radhës nga Prokurori Special në Hagë. Ai ishte ushtar në Zonën Operative të Pashtrikut në Brigadën 125. Arifaj thotë se ftesën e ka marrë para dy javësh në cilësinë e dëshmitarit. Me datë 14 shkurt të këtij viti ai do të paraqitet para prokurorit në Hagë.

Kontrolloni gjithashtu

Përplasja në mes të kryetares, Vjosa Osmani dhe kryekuvendarit, Glauk Konjufca, vë në dukje tensionet institucionale në Kosovë

Tensionet në mes ty dy institucioneve më të larta të shtetit të Kosovës dolën në …