akp deri me 5 maj
MIT
mbpzhr 2018
kek
valamobile
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Jakup Krasniqi ka deklaruar se ligji i pagave ka krijuar hendek të madh në mes sektorit publik dhe atij privat
Jakup Krasniqi

Jakup Krasniqi ka deklaruar se ligji i pagave ka krijuar hendek të madh në mes sektorit publik dhe atij privat

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi ka deklaruar  se ligji i pagave ka krijuar hendek të madh në mes sektorit publik dhe atij privat, madje kundërshtimet që u bënë ndaj këtij ligji nga sindikatat e punëtorëve të sektorit publik i ka konsideruar si politike. Krasniqi konsideron se përmes Ligjit të Pagave shumë kategori kanë mbetur në nivel shumë të ulët.Të orkestruara i ka quajtur grevat e sindikalistëve e sidomos ato të arsimit, pasi siç e sheh ai kurdisja është bërë nga PDK-ja. Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës duke folur për punën e kësaj legjislature ka këshilluar udhëheqësit e seancave e kryesisht kryeparlmentarin, Kadri Veseli që  të respektojë më shumë rregullat e punës së Kuvendit të Kosovës. (Kosovapress)

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Avdullah Hoti: Nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se për ...