KEK
Fillimi / Lajmet / James Pardew thotë se në kohën kur COVID-19 ka përfshirë botën, Uashingtoni merret me lojëra të liga në Ballkan
James Pardew thotë se në kohën kur COVID-19 ka përfshirë botën, Uashingtoni merret me lojëra të liga në Ballkan

James Pardew thotë se në kohën kur COVID-19 ka përfshirë botën, Uashingtoni merret me lojëra të liga në Ballkan

Ish-diplomati amerikan, Xhejms Pardju, në shkrimin me titull: “Ndërkohë që COVID-19 ka përfshirë botën, Uashingtoni merret me lojëra të liga në Ballkan”, i kërkon Richard Grenellit të mos merret me Ballkanin, se nuk ka kompetencë. Autori,  Pardju oficer karriere në shërbimet ushtarake të inteligjencës shtron që në fillim të shkrimit pyetjen, se cilat mund të jenë interesat amerikane për hir të të cilave, diplomacia e administratës së Donald Trumpit është duke destabilizuar Kosovën, “këtë vend të vogël dhe të pambrojtur pro-amerikan të Ballkanit”, në një kohë që pandemia botërore e shëndetit ka kapluar botën? Pse e bën një gjë të tillë ekipi i Trumpit, kur dihet që SHBA ndaloi me forcë Serbinë, që të mos kryente gjenocid në Kosovë në vitin 1999?

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti bisedoi me drejtuesit e TRUST-it dhe të Fondit Kosovar për Garanci Kreditore

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti bisedoi me drejtuesit e TRUST-it dhe të Fondit Kosovar për Garanci Kreditore

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ...