KEK
Fillimi / Lajmet / Bekim Jashari: Rruga drejt 14 dhjetorit filloi shumë herët, ishte e gjatë, e mundimshme me shumë sakrifica
Jashari: Rruga drejt 14 dhjetorit filloi shumë herët, ishte e gjatë, e mundimshme me shumë sakrifica

Bekim Jashari: Rruga drejt 14 dhjetorit filloi shumë herët, ishte e gjatë, e mundimshme me shumë sakrifica

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari sot në dy vjetorin e themelimit të Ushtrisë së Kosovës tha se rruga deri në formimin e ushtrisë ishte e gjatë, e mundimshme dhe me shumë sakrifica. Jashari në një postim në rrjetin social shkruan se nuk duhet të harrohet kontributi dhe sakrifica e UÇK-së. “Sot dy vit më parë ishte një ditë e veçantë dhe mbyllje e suksesshme e një procesi të gjatë për Kosovën dhe të ardhmen e Ushtrisë së Kosovës. Sot, shënojmë dy vjetorin e themelimit të Ushtrisë së Kosovës, ushtrisë e cila për çdo ditë po shënon suksese drejtë anëtarësimit në NATO. Rruga drejt 14 dhjetorit filloi shumë herët, ishte e gjatë, e mundimshme me shumë sakrifica. Andaj, kur e shënojmë këtë ditë asnjëherë nuk duhet ta harrojmë kontributin dhe sakrificën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Komandantit Legjendar Adem Jashari, dëshmorëve dhe martirëve, që falë gjakut dhe kontributit të tyre ne e festojmë këtë ditë të veçantë për Kosovën dhe Ushtrinë e saj”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Partitë opozitare vazhdojnë të kërkojnë zgjedhje të parakohshme në Kosovë

Demokracia në Veprim kërkon të hetohen dyshimet për falsifikim me vota të kandidatëve për deputetë

Organizata “Demokracia në Veprim” ( DnV) ka kërkuar që të hetohen dyshimet për falsifikim me ...