KEK
Fillimi / Lajmet / Në Regjimentin e forcave tokësore të FSK-së në Gjilan zbulohet mozaiku i figurës së heroit, Agim Ramadani
Në Regjimentin e forcave tokësore të FSK-së në Gjilan zbulohet mozaiku i figurës së heroit të kombit, Agim Ramadani

Në Regjimentin e forcave tokësore të FSK-së në Gjilan zbulohet mozaiku i figurës së heroit, Agim Ramadani

Në dy vjetorin e themelimit të Ushtrisë së Kosovës, është zbuluar sot mozaiku i figurës së heroit të kombit, Agim Ramadani, në një ceremoni të veçantë në Regjimentin e forcave tokësore të FSK-së në Gjilan. Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë se ndihet i lumtur që pas një ekspozeu një vjeçar në qendër të qytetit, mozaiku me figurën e Agimit është zhvendosur në kazermën e FSK-së. Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, tha se heronjtë tanë janë të pavdekshëm e dëshmon fuqishëm edhe kjo ngjarje. Ndryshe, mozaiku me figurën e Agim Ramadanit është punuar me kapëse metali dhe ka hyrë në librin e rekordeve guinnes.

Kontrolloni gjithashtu

Antony Blinken:

Antony Blinken: Marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe Kinës janë sprova “më e madhe gjeopolike” e shekullit

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, deklaroi të mërkurën se marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara ...