mbpzhr 2018
akp deri me 5 maj
Airport Adem Jashari
MIT
valamobile
kek
Fillimi / Lajmet / Jens Stoltenberg thotë se NATO është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës
Jens Stoltenberg thotë se NATO është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës

Jens Stoltenberg thotë se NATO është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka thënë se NATO është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës. Stoltenberg ka folur edhe për FSK-në, ku ka theksuar se pa lejen e KFOR-it, ata nuk mund të shkojnë në veri. “Disa aleatë në NATO janë të zhgënjyer me vendimin e taksës. Ne gjithashtu kërkojmë respektimin e Marrëveshjes së Brukselit, dhe është e qartë se forcat e sigurisë vendore nuk mund të hyjnë në veri pa lejen e Komandantit të KFOR-it”, ka thënë Stoltenberg.

Kontrolloni gjithashtu

Të premten në Drenoc të Rahovecit shënohet 21 vjetori i daljes se parë publike të UÇK-së në Zonën Operative të Pashtrikut

Të premten në Rahovec shënohet 21 vjetori i daljes se parë publike të UÇK-së në Zonën Operative të Pashtrikut

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Rahovec bënë të ditur ...