tv dielli
kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Njoftime / Ka ndërruar jetë atdhetari Sadik Batusha, baba i dy dëshmorëve të kombit, Ramiz dhe Asllan Batusha
Ka ndërruar jetë atdhetari Sadik Batusha, baba i dy dëshmorëve të kombit, Ramiz dhe Asllan Batusha

Ka ndërruar jetë atdhetari Sadik Batusha, baba i dy dëshmorëve të kombit, Ramiz dhe Asllan Batusha

Ka ndërruar jetë baca Sadik, baba i dy dëshmorëve të kombit, Ramiz dhe Asllan Batusha. Bacën Sadik do ta kujtojmë gjithmonë si një baba që Kosovës ia dha bijtë e tij më të mirë, bijtë që u flijuan që ne sot ta gëzojmë lirinë dhe pavarësinë. Do ta kujtojmë si një njeri të fortë dhe atdhetar, që asnjëherë nuk u ligë dhe nuk iu pa lot në sy, derisa Kosovës ia fali djemtë e tij. Kujtimi për të do të jetë i paharruar! Varrimi i Bacës Sadik bëhet sot në orën 14:00 në varrezat e fshatit Baballoq – thuhet në një njoftim.

Kontrolloni gjithashtu

Më 15 shkurt 2020 në Besianë mbahet Akademi përkujtimore kushtuar veprimtarit të çështjes kombëtare, Shaban Shala

Më 15 shkurt 2020 në Besianë mbahet Akademi përkujtimore kushtuar veprimtarit të çështjes kombëtare, Shaban Shala

Nën organizimin e organizatave të dala e UÇK-së dhe Shoqatës së Burgosurve Politikë të Kosovës ...