Fillimi / Lajmet / Ka përfunduar numërimi i votave me kusht dhe i personave me nevoja të veçanta në Prishtinë
Ka përfunduar numërimi i votave me kusht dhe i personave me nevoja të veçanta në Prishtinë

Ka përfunduar numërimi i votave me kusht dhe i personave me nevoja të veçanta në Prishtinë

Ka përfunduar edhe numërimi i votave me kusht dhe atyre të personave me nevoja të veçanta edhe në Prishtinë. Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia ka marrë më së shumti vota, 843, pastaj ai i LDK-së, Përparim Rama 483, dhe pason i PDK-së, Uran Ismaili me 445. Sa i përket garës për asamble LVV ka dalë e para me 619 vota, LDK 412, PDK 318, AAK 289.

Kontrolloni gjithashtu

Si shkak i erërave të fuqishme që kanë mbretëruar në Kosovë mbi 100 mijë qyetarë kanë mbetur pa energji elektrike

Ministria e Ekonomisë   zotohet se do  të ndajë  75 milionë euro, për sunvencionimin e energjisë për qytetarët dhe bizneset

 Zyra e Rregullatorit për Energji (ZRRE), institucion i pavarur përgjegjës për përcaktimin e tarifave që ...