Fillimi / Lajmet / Kadri Veseli: Ata që i ndajnë dhe përçajnë qytetarët brenda, nuk mund ta mbrojnë Kosovën jashtë
Kadri Veseli: Ata që i ndajnë dhe përçajnë qytetarët brenda, nuk mund ta mbrojnë Kosovën jashtë

Kadri Veseli: Ata që i ndajnë dhe përçajnë qytetarët brenda, nuk mund ta mbrojnë Kosovën jashtë

Kandidati i PDK-së, për kryeministër, Kadri Veseli, në tubimin që ka mbajtur në Vushtrri ka thënë se ky tubim dëshmon se vushtrriasit janë të vendosur për fitoren e PDK-së. Përmes një postimi në Facebook, Veseli ka thënë se ata që i ndajnë dhe përçajnë qytetarët brenda, nuk mund ta mbrojnë Kosovën jashtë. Sipas tij sa më e fortë është Partia Demokratike Kosovës, aq më e fortë është Kosova. “Krejt Vushtrria është çuar në këmbë për ta përkrahur Partinë Demokratike të Kosovës. Ky tubim masiv dëshmon se vushtrriasit kanë vendosur për fitoren tonë, për fitoren e Kosovës. Të qëndrojmë të bashkuar dhe entuziastë, sepse Kosova ka nevojë për ne. Ata që i ndajnë dhe përçajnë qytetarët brenda, nuk mund ta mbrojnë Kosovën jashtë. Sa më e fortë është Partia Demokratike Kosovës, aq më e fortë është Kosova. Sa më e fortë është Kosova, aq më e dobët është Serbia. Pas 6 tetorit, përpara kemi shumë sfida, por ne jemi të përgatitur. Ne kemi vizion. Ne e dimë rrugën. Ajo është rruga perëndimore. Më 6 tetor, të gjithë bashkë për Kosovën tonë. Ne kemi një qëllim: ta ndërtojmë bashkë të ardhmen për qytetarët, për shtetin tonë.

Kontrolloni gjithashtu

19 vjet nga rënia heroike e komandanit të Brigadës 113 “Ismet Jashari-Kumanova”, Fadil Nimanit - Tigrit

19 vjet nga rënia heroike e komandanit të Brigadës 113 “Ismet Jashari-Kumanova”, Fadil Nimanit – Tigrit

Sot bëhen 19 vjet nga rënia heroike e dëshmorit të kombit Fadil Nimani, i njohur ...