Fillimi / Lajmet / Kadri Veseli: Qytetarët janë lodhur nga politika, por duhet të vazhdojnë të merren me politikë
Veseli

Kadri Veseli: Qytetarët janë lodhur nga politika, por duhet të vazhdojnë të merren me politikë

Kryetari i porsazgjedhur i PDK-së, Kadri Veseli, në fjalimin e tij para simpatizantëve të ka thënë se qytetarët janë lodhur nga politika, por duhet të vazhdojnë të merren me politikë. Unë ju kuptoj shumë mirë juve! Nuk ke sesi të mos lodhesh nga një politikë që mbështetet tek përbaltjet dhe gjuha e urrejtjes mes nesh, tek debati shterp, tek mbajtja peng e vendit prej agjendave të padobishme të hakmarrjes. Kjo nuk i duhet Kosovës! Ky është një qark vicioz, që garanton vetëm varfëri, papunësi, izolim dhe prapambetje. Ne duhet të dalim prej tij, nëpërmjet një politike vizionare. Veseli ka folur për gjuhën e urrejtjes dhe fjalorin e pamatur, por ka përjashtuar veten, deputetët e qeveritarët e partisë të cilën tani e tutje do ta drejtojë duke qenë në të njëjtën kohë edhe kryetar i Kuvendit të Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Deputetja e Kuvendit të Shqipërisë, Rudina Hajdari ka vendosur që të krijojë një parti të re

Ish-deputetja Rudina Hajdari, ka deklaruar se opozita, në tërësi sot është më e përçarë se kurrë

Ish-deputetja nga radhët e PD-saë Rudina Hajdari, e cila ndodhet në Amerikë ka deklaruar se ...