mbpzhr grante
Airport Adem Jashari
valamobile
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Kadri Veseli: Taksa ndaj Serbisë e ka arritur efektin e saj, prandaj të mos përdoret për konsum të brendshëm
Kadri Veseli: Taksa ndaj Serbisë e ka arritur efektin e saj, prandaj të mos përdoret për konsum të brendshëm

Kadri Veseli: Taksa ndaj Serbisë e ka arritur efektin e saj, prandaj të mos përdoret për konsum të brendshëm

Kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka thënë se taksa e ka pasur efektin e saj dhe se ajo nuk duhet të bëhet pengesë në marrëdhëniet me miqtë tanë. “Taksa e ka arritur efektin e saj. Në momentin që bëhet për konsum të brendshëm dhe në momentin që bëhet pengesë në marrëdhëniet me SHBA-në, është bërë e pakuptimtë, edhe pse ndaj Serbisë është pak të vihet taksë edhe 1000%”, ka thënë Veseli në një paraqitje televizive.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Heroizmi i dëshmorëve të kombit do të na shërbejë përherë si burim për fuqizimin e shtetit të Kosovës

Haradinaj: Heroizmi i dëshmorëve të kombit do të na shërbejë përherë si burim për fuqizimin e shtetit të Kosovës

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, së bashku me zëvendëskomandantin e KFOR-it, Gjeneralin amerikan John Boyd, ...