MIT
mbpzhr 2018
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Veseli thotë se mërgimtarët duhet të shfrytëzojnë të drejtën e tyre për të votuar pasi zëri i tyre e ka peshën e vet
Kadri Veseli thotë se mërgimtarët duhet të shfrytëzojnë të drejtën e tyre për të votuar pasi zëri i tyre e ka peshën e vet

Veseli thotë se mërgimtarët duhet të shfrytëzojnë të drejtën e tyre për të votuar pasi zëri i tyre e ka peshën e vet

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka ftuar bashkatdhetarët në diasporë për të votuar në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Veseli përmes një video-incizimi të publikuar në llogarinë e tij në “Facebook”, ka thënë se mërgimtarët duhet të shfrytëzojnë të drejtën e tyre për të votuar pasi zëri i tyre e ka peshën e vet në proceset e rëndësishme për vendin. “Të dashur bashkatdhetarë, Zëri juaj duhet ta ketë peshën e vet në proceset me të rëndësishme për Kosovën. Andaj, ju ftoj që ta shfrytëzoni të drejtën tuaj të votës për zgjedhjet e 6 tetorit”, ka thënë Veseli.

Kontrolloni gjithashtu

Kurti thotë se gjashtë muaj u bënë nga letra që ia dërgoi Presidentit Trump, mirëpo Thaçi nuk mori përgjigje

Albin Kurti, mendon se ka ardhur koha, “që ta thyejnë qafën”, ata që e dëmtuan Kosovën për shumë vite

Kreu i Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kandidati për kryeministër, Albin Kurti, në një tubim përballë elektoratit ...