Airport Adem Jashari
kek
MIT
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Kandidati i koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj, ka lavdëruar procesin zgjedhor që është mbajtur sot
Haradinaj

Kandidati i koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj, ka lavdëruar procesin zgjedhor që është mbajtur sot

Kandidati për kryeministër i koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj, ka lavdëruar procesin zgjedhor që është mbajtur sot. Në një konferencë të shkurtër për medie, ai nuk ka folur për rezultatin e subjektit të tij, por ka deklaruar se AAK-ja ka shënuar rritje. “Dua të veçoj tri momente nga ky proces zgjedhor. Së pari, është treguar pjekuri dhe procesi ka shkuar shumë mirë. Pastaj, është votuar vetëm me dokumente të Republikës së Kosovës, gjë që ndodhë për herë të parë dhe është pozitive. Dhe së fundmi, u vërtetua që është më së miri kur vullneti i kthehet sovranit dhe ai vendosë për të ardhmen e vet”, ka thënë Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeshefi ekzekutiv i sekretariatit të KQZ-së, Enis Halimi ka vizituar vendin ku janë helmuar zyrtarët e KQZ-së

Kryeshefi ekzekutiv i sekretariatit të KQZ-së, Enis Halimi ka vizituar vendin ku janë helmuar zyrtarët e KQZ-së

Kryeshefi ekzekutiv i sekretariatit të KQZ-së, Enis Halimi ka vizituar vendin ku janë helmuar zyrtarët ...