Shërohen 786 qytetarë, konfirmohen 84 raste pozitive me Covid-19 dhe 4 të infektuar e humbin jetën

Kanë vdekur dy të infektuar me virusin korona, janë paraqitur 331 raste të reja, janë shëruar 918 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,  ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 1 mijë e 125   testime  sa janë bërë në nivel vendi, janë paraqitur 331 të reja me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore kanë   vdekur dy infektuar. Po ashtu bëhet me dije se sot janë shëruar 918 të infektuar. Numri i rasteve aktive,  ka zbritur  7në   mijë e 399 të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Komandanti i UÇK-së gjatë luftës, Sylejman Selimi lirohet me kusht nga burgu pasi ka kryer 2/3 e dënimit

Sylejman Selimi: Adem Jashari ishte lider dhe personalitet qendror i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës gjatë luftës, Sylejman Selimi. Kryekomandantin  legjendar,  Adem Jashari, e …