Nesër në Fierz të Pejës nderohen dëshmorët dhe martirët e kombit nga ky fshat

Katër dëshmorët e kombit përkujtohen sot në Kaçanik

Me rastin e 18-vjetorit të rënies së dëshmorëve Danush Kurtaj, Avdylgafurr Luma, Mejdi Dalloshi dhe Tefik Raka, OVL e UÇK-së në Kaçanik mban akademi përkujtimore. Siç bëhet e ditur në njoftimin për media nga OVL e UÇK-së, akademia do të filljë sot në orën 16:30 në Shtëpinë e Kulturës “Xheladin Kurtaj’ në Kaçanik.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Vetëvendosja ka garuar në zgjedhjet e fundit me platformën për punësim dhe drejtësi, jo për rritje pagash

Kryeministri, Albin Kurti, ka thënë sot para deputetëve, në Kuvend,   se pakoja për përballje me …