MIT KS
Fillimi / Lajmet / Kina ka shënuar një muaj pa regjistruar asnjë vdekje nga koronavirusi
Kina ka shënuar një muaj pa regjistruar asnjë vdekje nga koronavirusi

Kina ka shënuar një muaj pa regjistruar asnjë vdekje nga koronavirusi

Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë ka njoftuar për vetëm katër raste të reja me infeksion, të gjitha në provincën verilindore të Jilinit. Hera e fundit që komisioni kishte raportuar një vdekje ishte më 14 prill. Vetëm 91 persona në Kinë janë duke u trajtuar për COVID-19 dhe 623 të tjerë janë të izoluar e duke u monitoruar. Në total, në Kinë janë regjistruar 4633 të vdekur e 82933 raste infeksioni, që kur nisi regjistrimi i rasteve në fund të vitit të shkuar në Wuhan që konsiderohet burim i virusit.

Kontrolloni gjithashtu

Dorëzohet kërkesa në Kuvend të Kosovës që mërkurën të mbahet seanca për votimin e Qeverisë Hoti

Dorëzohet kërkesa në Kuvend të Kosovës që mërkurën të mbahet seanca për votimin e Qeverisë Hoti

Lidhja Demokratike e Kosovës tashmë ka dorëzuar kërkesën për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme për ...