KEK
Fillimi / Lajmet / Kocijanqiq: Vazhdimi i fundit i Eulex-it, parasheh rikongfigurim
Kocijançiq

Kocijanqiq: Vazhdimi i fundit i Eulex-it, parasheh rikongfigurim

EULEX përgjysmon stafin, 800 veta largohen nga puna. Vazhdimi i mandatit të EULEX-it deri më 14 qershor 2018 parasheh edhe ri konfigurimin e Misionit. Ky ri konfigurim, i cili nënkupton përgjysmimin e stafit të Misionit, do të kryhet deri në muajin dhjetor të këtij viti. Kështu ka thënë zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijanqiq. “Vazhdimi i fundit i mandatit të EULEX deri në 14 qershor 2018 gjithashtu parasheh një ri konfigurim të Misionit”, tha ajo.

Kontrolloni gjithashtu

392 persona të infektuar, 222 të shëruar dhe 6 të vdekur

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në ...